• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 23 Nisan 2018
  • 02:07
  reklam 2
ADANA YAĞLI BOYACILARDA GÖKTAŞ RAKİPSİZ BAŞKAN…. DANA ESOB'A BAĞLI ADANA YAĞLI BOYACILAR ESNAF ODASI OLAĞAN GENEL KURULUNDA, YÖNETİM VE DENETİM KURULU RAPORLARI İLE BİLANÇOSU OYBİRLİĞİYLE İBRA EDİLEN BAŞKANA MUSTAFA GÖKTAŞ, TEK LİSTEYLE GİRİLEN SEÇİMDE DE TAM DESTEK ALARAK GÖREVE YENİDEN SEÇİLDİ. ESOB BAŞKANI NİHAT SÖZÜTEK'İN DİVAN BAŞKANLIĞINDAKİ GENEL KURULU SEYHAN BELEDİYE BAŞKANI ZEYDAN KARALAR İLE MHP SEYHAN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI ŞEHMUZ UÇAR DA BİRLİKTE İZLEDİLER.

Adana ESOB'a bağlı Adana Yağlı Boyacılar Esnaf Odası Olağan Genel Kurulu yapıldı. Mustafa Göktaş başkanlığındaki yeni yönetim, üyelerden tam destek alarak göree yeniden seçildi.

 

Adana ESOB Eğitim ve Hizmet Binası Şehit Ömer Halisdemir Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve MHP Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Şehmuz Uçar'ın katılıdığı genel kurulun divan başkanlığını da, verilen teklifin oybirliğiyle kabulü üzerine Birlik ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek yaptı. Sözütek'in yardımcılıklarına da  Birlik Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Berberler Esnaf Odası Başkanı İlhami Uygunsözlü, katipliklere de Çiçekçiler Esnaf Odası Başkanı Süleyman Oğuz, Kaportacılar Esnaf Odası Başkanı Nuri Zengin, Kuyumcular Esnaf Odası Başkanı Oğuz Başman getirildiler.

 

Bakanlık Temsilcileri Kemal Gül, Emine Boleken ve Hüseyin Gödelek'in salonda yeterli çoğunluk bulunduğu yolundaki oluru ile başlayan genel kurulda, Divan Başkanı Sözütek'in daveti üzerine saygı duruşu yapıldı, İstiklal Marşımız okundu. Ardından yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporları ile bilanço okunup, oylanarak ibra edilince, Başkan Mustafa Göktaş'ın yönetim ve denetim kurulu üyeleri de aklanmış oldu.

 

Söz alan üyeler, bankaların sicil affı ve çıraklık sistemi konusunda yaşadıkları sıkıntıların bir an evvel çözülmesi için çaba gösterilmesini istediler. Divan Başkanı Sözütek de, TESK nezndinde Hüküet kanadıyla yapılan görüşmelerde, 2018 yılında esnafı rahatlatacak kredilerin yolda olduğu müjdesini verirken, "Sizler ekonominin çarklarısınız. İnşallah, esnafımız ihtiyacı olan destekleri aldığında borçlarını ödeyecek ve işini daha sağlıklı şekilde yürüteceksiniz. Bugünün esnafı olan sizler, gelecekte tüccar, sanayici olarak da ülkeye daha önemli hizmetler vereceksiniz. Hepinize bu yolda başarılar diliyorum"dedi.

 

Başkan Mustafa Göktaş da, 1996 yılında çıkan 3303 sayılı kanunla boyacılık mesleğinin yasalaştığına dikkat çekerken, mesleğin ayaklar altına alınmaması için yasayla yeni çıkarılan Mesleki Yeterlilik Belgesi'ne tüm üyelerinin hassasiyet göstermesini istedi. Göktaş, "Artık eline her fırçayı, malayı alan usta olamayacak. MYB olmayan esnafın iş bulma şansı giderek azalacak. Bu yüzden, MYB almaya özen gösterelim"diye konuştu.

 

Daha sonra, Seçim Kurulu Üyeleri Mustafa Bulut, Gülsen Balcı ve İsa Su'nun huzurunda seçimlere geçildi. Üyeler, Başkan Mustafa Göktaş, Yönetim Kurulu Üyeleri; Mehmet Balun, Ertuğrul Coşkun, Ahmet Gürpınar, Mehmet Emin Altun, Nuri Turgut, Hüseyin Karagün ile Denetim Kurulu Üyeleri;Metin Lafcı, Neşat Benlive Kemal Genç'ten oluşan listeyi oylarını vererek yeni yönetimi 4 yılığına göreve seçtiler.

 

Başkan Göktaş'ı, Başkan Karalar, Başkan Adayı Adayı Uçar, Birlik Başkanı Nihat Sözütek, ESKKK 1.Bölge Birlik Başkanı Muhammet Yalçın ile Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri, Esnaf Odası ve Kooperatif Başkanları ile Üyeler de tebrik ederek başarılar diledi.  Göktaş'ı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ak Parti Adana Milletvekilleri Fatma Güldemet Sarı, Tamer Dağlı, Necdet Ünüvar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ile çok sayıda oda başkanı da çiçek ve mesaj göndererek kutladılar. Adana ESOB Başkan Vekili ve Yağlı Boyacılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Göktaş da, gerek salona bizzat gelerek, gerek çiçek ve mesaj göndererek kendisini tebrik eden herkese ayrı ayrı teşekkür etti.


reklam 1
Yorumlar (1)
    sanalbasin.com üyesidir