• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 26 Nisan 2018
  • 09:31
  reklam 2
Adana Yeşiloba Hipodromu’nda Osmanlı rüzgarı esecek… Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümü nedeniyle gerçekleştirilecek “Kurtuluş Kupası Koşusu” kapsamında “Osmanlı Saray Esvapları” defilesi düzenlenecek.

Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümü nedeniyle gerçekleştirilecek “Kurtuluş Kupası Koşusu” kapsamında

“Osmanlı Saray Esvapları” defilesi düzenlenecek.

 

Türkiye Jokey Kulübü tarafından Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümü nedeniyle Adana Yeşiloba Hipodromu’nda düzenlenecek “Kurtuluş Kupası Koşusu”, 6 Ocak Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

 

Adana yarış sezonunun en önemli koşularından biri olan Kurtuluş Kupası Koşusu öncesinde hipodrom, Adana Yüreğir Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Osmanlı Saray Esvapları” defilesine ev sahipliği yapacak. Defilede, Yüreğir Belediyesi’nin açtığı kültür evlerindeki eğitmen ve öğrencilerinin el emeğiyle hazırladığı 37 Osmanlı Hanedanı mensubunun kaftanıyla, sultan ve şehzadelere ait toplam 46 parça, 25 model tarafından sunulacak.

 

Renkli görüntülere sahne olacak Kurtuluş Kupası Koşusu ve geçmişin en önemli giysilerinden biri olan kaftanı gelecek nesillere tanıtmak amacıyla hazırlanan “Osmanlı Saray Esvapları” defilesine ilginizi rica ederiz.


reklam 1
Yorumlar (1)
    sanalbasin.com üyesidir