• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Nisan 2018
  • 20:16
  reklam 2
Gergeroğlu: “Hedeflerimizi daha ileriye taşıyoruz” Adanalı Satranç Sporcuları Uluslararası Turnuvadan başarı ile döndüler

Satranç Federasyonu Adana İl Temsilcisi Yalçın Gergeroğlu, Başkent Üniversitesi 2.Uluslararası Açık Satranç Turnuvasında mücadele eden Adanalı sporcuların büyük bir başarı elde ettiğini söyledi.

Gergeroğlu, geçtiğimiz haftalarda Ankara’da düzenlenen turnuvaya Adanalı 37 sporcu ile katıldıklarını belirterek, bir birinci, bir ikinci, iki üçüncü ve bir dördüncülük derecesi elde ettiklerini kaydetti.

Yarışamaya çeşitli illerden ve ülkelerden toplamda 750 sporcu katıldığını ifade eden Gergeroğlu, “ Satranç sporunu oldukça ileri seviyeye taşımaya devam ediyoruz. Alt yapıya verdiğimiz önemin sonuçlarını müsabakalardan alıyoruz. Hedeflerimizi her geçen müsabakalarda daha ileriye taşıyoruz. Bu başarılardan dolayı Sporcularımızı, velilerimizi ve antrenörlerimizi tebrik ederim” diye konuştu.

Turnuvalarda dereceye giren sporcuların isimleri şu şekilde:

14 Yaş Kızlar: Azra Horozoğlu- Birinci,8 Yaş Kızlar: Defne Şenkal- İkinci, 10 Yaş ve Altı Genel Kategori: Taylan Rüzgar İnce- Üçüncü,14 Yaş ve Altı Genel Kategori: Burak Özkale- Üçüncü,14 Yaş Kızlar: Gül Yaren Demiryürek- Dördüncü oldular.


reklam 1
Yorumlar (1)
    sanalbasin.com üyesidir