• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 23 Nisan 2018
  • 02:01
  reklam 2
"Kumaş Tasarım Yarışması" ödül töreni Bölgemizdeki tekstil firmalarımızın tasarım kültürünü benimsemesini, dünya rekabet ortamında ön sırada yer almasını, kendi kültürümüzle özgün ve global değerler yaratmak istiyoruz"

ADANA (AA) - Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (ATHİB) Başkanı Zeki Kıvanç, "Bölgemizdeki tekstil firmalarımızın tasarım kültürünü benimsemesini, dünya rekabet ortamında ön sırada yer almasını, kendi kültürümüzle özgün ve global değerler yaratmak istiyoruz." dedi.
ATHİB'in Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçıları Meclisinin (TİM) desteğiyle bu yıl altıncısını düzenlediği Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması'nın ödülleri, Adana Arkeoloji Müzesinde gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.
Bu yıl "Hayalperest" temasıyla düzenlenen 6. Kumaş Tasarım Yarışması ödül törenine Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, ATHİB Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi ve İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçılar Birliği (İTHİB) Başkanı İsmail Gülle ile Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB), Oda ve Borsa Başkanları ile bazı milletvekilleri ve tekstil iş dünyasından çok sayıda isim katıldı.
Yarışmada, birinciliğe "Skinless" teması ile Fatma Süleymanoğlu, ikinciliğe kardeşi Süreyya Süleymanoğlu ve üçüncülüğe Pelin Aykar layık görüldü.
Toplam 83 yarışmacının başvurduğu ve 10 finalistin yarıştığı etkinlikte dereceye girenler ödüllerini Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik’in elinden aldı. İlk üçe girenler toplam 36 bin lira para ödülü ile iki yıl yurt dışı eğitim hakkı kazanırken, yarışmadaki 10 finaliste de dokuma tezgahı hediye edildi. 

 


reklam 1
Yorumlar (1)
    sanalbasin.com üyesidir