• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 24 Haziran 2018
  • 16:37
 
TAMER DAĞLI'DAN 8 MART KADINLAR GÜNÜ MESAJI AK Parti MKYK Üyesi, Adana Milletvekili Tamer Dağlı '8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile yayınladığı mesajında "Ülkemizi aydınlık geleceğe taşımada kadınlarımız hep önü oldu." dedi

AK Parti MKYK Üyesi, Adana Milletvekili Tamer Dağlı '8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile yayınladığı mesajında "Ülkemizi aydınlık geleceğe taşımada kadınlarımız hep önü oldu." dedi.

 

Kadınların bulunduğu yere düzen ve güzellikler getirdiğini belirten Dağlı "Kadınlarımız sosyal, siyasi ve kültürel alanlarda daha çok rol almalıdırlar. Toplumumuzun yarısını oluşturan kadınlarımız çocuklarımızın sağlıklı nesiller olarak yetiştirilmesinde önemli görevler üstlenmektedir. Sağlıklı nesillerin yetişmesi için kadınlarımızın da kendilerini en iyi şekilde yetiştirmelidirler.

 

Ailenin en önemli unsurunun anne olduğunu belirten Dağlı, yüce dinimiz İslam'ın kadına verdiği önemi hatırlatarak ‘Peygamber efendimiz bir hadisinde ‘Cennet anaların ayağı altındadır.' buyurmuşlardır. Hz. Muhammed en büyük mücadelelerden birini kadını aşağılayan, hatta insan yerine koymayan bir anlayışa karşı vermiştir. Diri diri toprağa gömülen kadını oradan çıkarıp, ayaklarının altına cenneti sermiştir. Günümüzde kadını meta olarak gören bir anlayış var. Öncelikle bu anlayışı tedavi etmeliyiz. Karşımızda kadın ve erkek değil, insan olduğunun bilinciyle hareket etmeliyiz. Yaratılış gayesi bakımından insan insandır. Sadece sorumluluklar açısından kadın ve erkek olarak ayırt edilir. Ancak Allah'a kulluk bakımından, yaratılış gayesi bakımından, yeryüzünü imar etmek bakımından, yeryüzünde hakkı, hakikati, ahlakı, fazileti yerleştirme bakımından, ilim tahsil etmek bakımından, ticaret ve ülke yönetiminde yer almak bakımından kadınla erkek arasında hiçbir fark yoktur. Bu farkı kim ortaya koymaya kalkarsa o ideolojiye teslim olmuş demektir.

 

Bu vesile ile kadınlarımızın bu önemli gününün kutlu olmasını diliyorum.’ dedi.


Yorumlar (1)
    sanalbasin.com üyesidir