• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 25 Mayıs 2018
  • 05:16
 
Vatan Partisi'nden Türkiye Suriye İlişkileri Konferansı Seyhan Belediyesinde düzenlenen konferansa Şam Üniversitesi Öğretim Üyesi, Türkiye-Suriye Dostluk Komitesi Başkanı Prof.Dr. Sn.Mehmet Yuva konuşmacı olarak katıldı. Vatan Partisi'nin düzenlediği konferansda konuşan Yuva'nın gündemi Türkiye-Suriye ilişkileriydi.

Seyhan Belediyesinde düzenlenen konferansa Şam Üniversitesi Öğretim Üyesi, Türkiye-Suriye Dostluk Komitesi Başkanı Prof.Dr. Sn.Mehmet Yuva konuşmacı olarak katıldı.  

Vatan Partisi'nin düzenlediği konferansda konuşan Yuva'nın gündemi Türkiye-Suriye ilişkileriydi.

 

Yuva ;

Suriye bayram gecesi füze saldırılarına maruz kaldı. Saldırıyı yapanlar tespit edilen hedefleri imha ettiklerini iddia etti. Suriye ve Rusya askeri kaynakları ise düşman kuvvetlerin Suriye’ye 103 füze fırlattıklarını, bu füzelerin 71’nin imha edildiğini, birçok füzenin elektronik şok dalgaları sayesinde hedefini bulamadığını bildirdi.  

 

Yuva ayrıca ; 

 

Ne anlamlı bir deyimdir: Önce lafa bakarım laf mıdır diye, sonra lafı edene bakarım adam mıdır diye. Ne lafına ne de adamlığına itibar edilemez olan mafya rejimlerin oligarkları Trump, May ve Macron “kimyasal yalan” bahanesiyle İsra ve Mihrac gecesi Suriye’ye saldırdı. “Bahane” dedik. Zira bu haydut devletlerin bahane üretmede uzman oldukları tarihi örneklerle sabittir. Kendi askeri arşivlerinde yazılıdır. ABD, İngiltere ve Fransa’nın soykırım tarihini yargılayacak adil bir mahkeme olsaydı bu devletlerin en az on kez idam edilmesi kararı çıkardı. Böyle karanlık bir mazinin devamı olan bu devletlerin başka ülkeleri işgal ve talan etmesi için yalan ve her türlü düzenbazlık, olmazsa olmazlarındandır.

 

“Mekke ve Medine’nin Hizmetkarı” sıfatını taşıyan Kral adayı Suudi Siyonist Selman parasını verdi, mafya rejimlerin oligarkları Trump, May ve Macron Müslüman alemin İsra ve Mirac bayramını füze saldırılarıyla kutladı. “Kalmamı istiyorsanız parasını vereceksiniz. Vurmamı istiyorsanız parasını ödeyeceksiniz. Verirsen veririm” fahişe ilişkileri devrede. Saldırının 400 milyar dolarlık maddi boyutu budur. Bir başka maddi boyutu Doğu Akdeniz havzasında mevcut olan trilyonlarca dolar kıymetindeki doğalgaz ile ilgilidir. “Kimyasal saldırı ve buna mukabil tepki” gerekçesiyle ABD, İngiltere ve Fransa Doğu Akdeniz bölgesine askeri yığınak yapmaktadır.

Buradan Türkiye’ye bir “haddini bil” mesajı verilmektedir. Bu havzadaki doğalgazı Türkiye’ye rağmen yalnız talan edeceklerini gösteriyorlar. İngiltere ve Fransa, Rus ve İran doğalgazına alternatif kaynaklar aramaktadır. İsrail, Mısır, Güney Kıbrıs ve Doğu Akdeniz havzası enerji kaynakları tamahlarını kabartmıştır.


Yorumlar (1)
    sanalbasin.com üyesidir