• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 25 Mayıs 2018
  • 05:09
 
Adamın tek derdi,nasıl bir yere gelebilirim! Ülkenin içinde bulunduğu hassasiyet, adamların hiçte umurunda değildir.”Efendim ben örgütü nasıl ele geçirebilirim ve bu şekilde nasıl belediye başkanı olabilirim ” tek derdi bu olanlarla nereye varılabilir? Kimin umurunda,parti veya ülkenin gidişatı.Adamın tek derdi “Ben nasıl milletvekili,parti meclisi üyesi veya belediye meclis üyesi olacağım” derdinde. 21 Ocak 2018, Pazar

AKP 2019 seçimlerine giderken,parti genel başkanı R.Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla radikal kararlar alınarak,tüm parti örgütlerinde yeniden yapılanma içerisine girilerek, parti içi  dinamizim tüm hızıyla devam ediyor.AKP Genel başkanı ve Cumhurbaşkanı olan Tayyip Erdoğan  ne pahasına olursa olsun 2019 seçimlerinden galip çıkmak istiyor. Peki Tayyip  Erdoğan gibi düşünmeyenler bu arada ne yapıyor?

2019 seçimlerine giden hareketli süreçte,AKP dışında CHP ve diğer partilerin durumu ortada…

Olaganüstü bir kararla,yerel seçimler erkene alınmazsa,seçimlere 14 ay gibi kısa bir zaman süreci kaldı.

CHP örgütlerinde,yaşanan kongre sürecinden dolayı,kazan kaynamaya devam ediyor. CHP’de sular ne zaman durulacak bilinmiyor.CHP Genel başkanı Kılıçdaroğlu’nun kararlı sert çıkışları parti içerisinde patlamaya hazır volkanı durdurabilecekmi?

Bazı karanlık güçlerin talimatıyla harakete geçerek,Kılıçdaroğlu’nun karşısında aday olmaya çalışan sözüm ona ulusalcı kanadı temsil eden,Ümit Kocasakal  gerçekten ne zaman partili olabilmiş’ki ,bu gün aday olmaya kalkışabiliyor.Emek vermeden,partinin hamuruyla yoğrulmadan CHP’de,birilerinin düğmeye basmasıyla bir yere aday olmak ve bu partide hedefe ulaşmak  kolay bir şey değildir. Kurultay’da bunun cevabını elbet hep beraber birlikte göreceğiz.

Kurultay öncesi CHP’nin tüm ülkede gerçekleştirdiği kongre ve bazı il ve ilçe örgütlerinde yaşanan olumsuzluklar dillere destan.Bu olumsuzlukların yaşanmasında bazı kişilere fırsat veren bazı genel merkez sorumluları ve onun yerel uzantıları,CHP’ye en büyük ihaneti yapmışlardır.

Peki bu sorumsuzlukla parti içerisinde birlik ve beraberliğe zarar verenleri,yeniden gözden geçirmeyen bir anlayışla seçim kazanılabilirmi? İşte bu yüzdendir.CHP genel merkezi bu konuda daha duyarlı olması ve seçimlerde aday belirleyeceği kişinin konum ve işlevini iyi değerlendirmesi gerekir.

Kılıçdaroğlu ve CHP’nin üst organı,büyük kentlerde aday belirlerken tavrını net koymak durumundadır. Örgütün tamamını birleştiren yapılarla yola çıkma imkanı yaratılmalıdır.CHP yapılacak yerel seçimler’de başarı elde etmek istiyorsa,yerelde kongre sürecinde yaşananları iyi irdelemeli ve hatalar göz ardı edilmemelidir.

İstanbul, Ankara ,İzmir,Adana,Mersin ve bir çok yerde,parti örgütleri ve partililer ayrışmış,parti içi huzur bozulmuş durumda.Kılıçdaroğlu ve CHP yönetimi olanları göz önünde bulundurarak kurultaydan sonra,ne gibi önlemler alabilecektir?

Dileriz yapılacak CHP olagan kurultayında yeni parti meclisi ve parti yönetimi oluşur’ken daha dikkatli davranılarak,net somut ,kararlı sağlıklı kişilerden oluşur.Partiyi temsil edecek ve ülkenin içinde bulunduğu köhnemiş duruma son verebilecek,akılcı  politikalar üreten bir yapı ile,parti organlarının oluşması ülkeye ve CHP’ye gelecek vaat edebilir.

Parti örgütünde veya belirli makamlarda görev alacak olanlar,bireysel davranışlardan uzak,çoğulcu düşünen,toplumsal menfaatler uğruna mücadele veren birleştirici efor sarfetmek zorundadırlar.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirilen kongre sürecinde,elinde bulundurduğu tüm belediye başkanlarına özellikle vurguladığı ve üzerinde hassasiyetli durduğu,bulunduğunuz görev ve makam dışında parti örgütlerine asla müdahale etmeyin uyarısı ne yazık’ki bazı kişilerce dikkate alınmadı.Kılıçdaroğlu’nun bu uyarılarını dikkate almayanlar ve bu süreçte,parti içi ayak oyunlarına alet olanlar’la birlikte siyaseten bazı çıkar ilişkisinden dolayı el altından birlikte hareket edenler bazı genel merkez sorumlularını’da yeniden gözden geçirmesi gerekir…

CHP genel merkezinde veya CHP genel merkezi adına bazı MYK üyeleri,yaşanan süreçte “taraf” oldular.Adamların umurundamı 2019 seçimleri veya önümüzdeki zorlu seçim süreci…

Ülkenin içinde bulunduğu hassasiyet, adamların hiçte umurunda değildir.”Efendim ben örgütü nasıl ele geçirebilirim ve bu şekilde nasıl belediye başkanı olabilirim tek derdi bu olanlarla nereye varılabilir?

Daha sayacak olursak ,kimin umurunda parti veya ülkenin gidişatı.Adamın tek derdi “Ben nasıl milletvekili,parti meclisi üyesi veya belediye meclis üyesi olacağım derdinde.

O nedenle sevgili Kılıçdaroğlu işiniz gerçekten çok zor diyoruz.Demokrasi elbisesi çok güzel bir şey.Ancak bazen,partinin ve ülkenin geleceği açısından kararlı ve cesaretle yumruğu masaya vurma zamanı geldi ve geçiyor. Sevgili Okurlarım ikrarhaber.com ve Bizim Adana gazetesinde  tekrar görüşmek dileğiyle.Kalın sağlıcakla…


sanalbasin.com üyesidir