• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Nisan 2018
  • 20:13
  reklam 2
Adana ve Siyasilerimiz Adana Valisi Sayın Mahmut Demirta’ın açıklamasına göre 2017 yılında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı tarafından 438 bin 355 kişiye 220 milyon 943 bin 347 TL yardım yapılmış. 27 Aralık 2017, Çarşamba

Adana Valisi Sayın Mahmut Demirta’ın açıklamasına göre 2017 yılında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı tarafından 438 bin 355 kişiye 220 milyon 943 bin 347 TL yardım yapılmış.

Sayın Vali Mahmut Demirtaş’ın Adana için çalışmaları Adanalılar tarafından takdir ediliyor ve Adanalılar Valisin çok sevdi.

Ancak bu açıklama beni çok üzdü. Çünkü 2 Milyon Nüfus olan bir kentte 450 bine yakın yurttaş devletten yardım alıyorsa o kentin ekonomisi çökmüş demektir. Yani şu kadar büyüdük, bu kadar geliştik şeklinde hükümet tarafından yapılan açıklamalar bana göre havada kalan sözler oldu.

Bu konuda TBMM’de Adana ile ilgili konuşan CHP Adana Milletvekili Sayın Zülfikar İnönü Tümer Adana kapana iş yeri sayısı ve işsizlik oranında endişe verici bir açıklama yaparak kanayan yaramıza dokundu.

Tümer; TBMM’de yaptığı konuşmasında ‘’2017 yılı Nisan ayında Türkiye’de kapanan şirket sayısının, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18.64 oranında arttığını ifade eden Tümer, “Adana’da da özellikle çarşı merkezinde, Organize Sanayi Bölgesi’nde, sanayi sitelerinde yeni açılan şirket ve kurulan fabrikalara rastlanmamaktadır. Kentimizde kiralık veya satılık işyeri, fabrika sayısında artış yaşanmaktadır. Adana’da fabrikaların kapanması, şirketlerin iflas bildirmesi, sığınmacıların yoğunluğu gibi nedenlerle işsizlik oranlarında da artış yaşanmaktadır” diyerek Adana’nın içinde bulunduğu vahameti açıklıyor.

TÜİK verilerine göre Kentimizde 2016 yılında 101 bin 614 esnaf kepenk kapatmış, iş yerlerine kilit vurmuş. Bu sayının 2017 yılında daha da arttığı bilinen bir gerçektir.

Peki, bunların suçlusu kim? Tabi ki siyasilerimiz bu konuda en büyük suçlusudurlar.

Adana’lı siyasetçilerimiz, Milletvekillerimiz bir Gazi Antep gibi Ankara’da bir Adana lobisi oluşturamadılar, Adana’ya hiçbir dönem yatırımcı Bakanlıklar verilmede, verilmedi diyorum çünkü başta iktidar partileri olmak üzere, muhalefet Milletvekilleri az önce belirttiğim gibi ellerline taşın altına koyup, Adana için el ele vermeyi beceremediler.

Bana göre Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söz konusu vatansa gerisi teferruattır sözü Adana’mız için Söz konusu Adana ise gerisi teferruattır şeklinde yorumlanalarak hizmet için dayanışma içerisinde olunmalı idi.


reklam 1
sanalbasin.com üyesidir