• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 24 Mart 2018
  • 04:24
  recep tayyip erdoğan
AK PARTİDE İSTİFA DEPREMİ Cumhurbaşkanı Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Adana İl Başkanı Fikret Yeni ile 'Yola devam' kararı alınmasının ardından İlçe ve İl kongreleri öncesi bazı ilçe başkanları 'Metal orgunu başarısız’ oldukları gerekçesiyle görevlerinden alınarak partiden istifa etmeye zorlandı. Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın talimatı ile 2018 Yerel seçimler ile 2019 Genel Seçimlere çok sıkı hazırlanan partinin Adana ilçe Başkanlıklarında büyük görev değişikliğine gidiliyor. 22 Ocak 2018, Pazartesi

Cumhurbaşkanı Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Adana İl Başkanı Fikret Yeni ile 'Yola devam' kararı alınmasının ardından İlçe ve İl kongreleri öncesi bazı ilçe başkanları 'Metal orgunu başarısız’ oldukları gerekçesiyle görevlerinden alınarak partiden istifa etmeye zorlandı.
Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın talimatı ile 2018 Yerel seçimler ile 2019 Genel Seçimlere çok sıkı hazırlanan partinin Adana ilçe Başkanlıklarında büyük görev değişikliğine gidiliyor.

Öncelikle Seyhan, Yüreğir, Çukurova, Ceyhan, İmamoğlu ve Feke ilçe Başkalarının görevlerinden geri çekilmesi istenerek yeniden aday olmamaları talep edildi. Bunun üzerine bu ilçe başkanları istifalarını Adana İl Koordinatörü Fuat Köktaş ilettiği bildirildi.
Pozantı, Yumurtalık, Karataş Kozan, Sarıçam ve Tufanbeyli ilçe Başkalarının ise şimdilik yerlerini korudukları öğrenildi. 
Bu arada kendi isteğiyle görevi bırakan Çukurova ilçe Başkanı Ramazan Çırak’ın İl yönetiminde görev alması bekleniyor. Ayrıca istifa eden ilçe Başkanlarının yerine ise gelecek aday talipleri de şimdiden ortaya çıktı.

Kaynak..Elit Haber


recep tayyip erdoğan
sanalbasin.com üyesidir