• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 26 Nisan 2018
  • 09:25
  reklam 2
KIlıçtaroglu’nun konuşması Askıda kaldı..! CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,Adana İl Kongresi'nde yapmış olduğu konuşmasında,bütün yurttaşlardan, tek dileğinin,ülkede yaşanan sorunlara duyarlı olmalarını ve bu sorunların aşılmasını düşünüyorlarsa, herkesin oturup, şapkasını önüne koyarak tekrar yeniden düşünmesi gerektiğini açıkladı. 31 Aralık 2017, Pazar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,Adana İl Kongresi'nde yapmış olduğu konuşmasında,bütün yurttaşlardan, tek dileğinin,ülkede yaşanan sorunlara duyarlı olmalarını ve bu sorunların aşılmasını düşünüyorlarsa, herkesin oturup, şapkasını önüne koyarak tekrar yeniden düşünmesi gerektiğini açıkladı.

CHP olarak’ta kendilerine büyük sorumluluklar düştüğünü açıklayarak ”Artık,gün bir parti günü değildir. Gün, Türkiye günüdür. Türkiye'nin bekası, geleceğidir.”dedi.

 CHP olarak 2019'daki yerel ve genel seçimlere hazır olmak zorundayız diyen Kılıçdaroğlu, "Vebalimiz yükümüz çok ağırdır. Tüm partililere sesleniyorum çalışmak zorundayız,İnsanlara gitmek gerekir.Kapı kapı dolaşarak,sorunları ve çözüm yollarını anlatmak zorundayız dedi.

2019'da önümüzde iki seçenek bulunduğunu’da hatırlatan Kılıçdaroğlu, Bunlardan birinin demokrasiden yana olanlar, diğerinin ise otoriter rejimden yana olanlar olarak değerlendirilmesi gerekir.Ülkemizde demokrasi için çok ağır bedeller ödenmiştir.Bizim mücadelemiz,demokrasi ve bir hak mücadelesidir.

Bizim sorumluğumuz diğer partilere benzemez. Biz, avukatlık bürolarında kurulmadık. Biz, milli mücadele döneminde, savaş meydanlarında kurulan ve bağımsızlık mücadelesi veren bir partiyiz.

Bu nedenlerle,Parti içinde asla kavga istemiyorum. Herkesin,Türkiye'nin sorunlarını azimle, kararlılıkla dile getirdiği bir parti tüzüğü hazırlayacağız ve herkes aynı dili konuşmak zorundadır. Eğer bir kişi bu partide dava adamı değilse,bireysel hesaplar düşünüyor ve bu yönde ben ne olacam diyerek hareket ediyor ve Türkiye'yi nasıl çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırırız diye düşünmüyorsa,bu partide işi olamaz,çeksin gitsin dedi.

CHP’de delege sistemini’de kaldırmak istediklerini anlatan Kılıçdaroğlu, "Bakın burada Adana milletvekillerimiz var. Önümüzdeki günlerde TBMM'de görüşülecek Siyasi Partiler Yasası'ndaki delege sisteminin kaldırılmasıyla ilgili kanun teklifi vereceklerini açıkladı.

CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Adana il kongre salonundan ayrılmasından sonra ,yapılan hararetli konuşmalar neticesinde,konuşmacıya yapılan sataşmalarla,kongre salonunda bir anda hareketli anlar yaşandı ve Kılıçdaroğlu’nun uyarıları havada kaldı.

Bağrışmalar,sözlü sataşmalar ve hiçte hoş olmayan küfürler,daha yarım saat önce ,tüm uyarılarını partiliye esirgemeden sıralayan CHP Genel başkanı Kılıçdaroğlu,sanki bu uyarıları yapmamış gibi davranan parti içindeki bazı haramilerin etkisiyle,partiyi adeta gülünç duruma düşürülmüştür.

Yapılan uyarıları dikkata almayan ve partiyi Adana’da bu hale düşüren harami sultasına,eğer’ki partinin genel başkanı’da,sessiz kalır ve gerekeni  yapmazsa bu saatten sonra parti içi birlik ve beraberlikten,Hak hukuk ve adalet kavramından nasıl bahsedebiliriz.

Parti içi demokrasi nasıl sağlanabilir.Küçük olsun benim olsun mantığından nasıl kurtulabiliriz. Bu tür tutum ve davranışlar,parti açısından kabul edilebilir bir durum değildir.

İki adayla gidilen kongrede,Adaylardan Sedat Doğan çarşaf listeyle seçimlere gidilmesi ve parti içi demokrasinin işlerlik kazanması yönünde çaba sarfederek yönetim listesinin seçilmesini istiyordu. Seyhan belediye başkanı Zeydan Karalar’ın talep ve isteği doğrultusunda hareket edenler ve  Ayhan Barut, il delegelerini etkileyerek, 329 il delegesinin talebiyle Blok liste ile seçimlere gidilince Sedat Doğan v


reklam 1
sanalbasin.com üyesidir