• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 24 Mart 2018
  • 04:23
  recep tayyip erdoğan
Zorlanan yaşam içerisinde,pembe dünya’yı kurgulamak 07 Mart 2018, Çarşamba

Anadolu halkının ortak yaşamındaki değeri ve mali ekonomik dengeler uçurum eşiğine açılırken, yaşam’da sıkıntılar,hezeyan ve bitkinlik doruk noktaya ulaşıyor.Her geçen gün zorlaşan hayat şartları tüm sıkıntıları’da beraberinde getiriyor.

Gelir dağılımında’ki büyük uçurum,etkisini göstermeye devam ediyor.İşsizlik,ekonomik sıkıntılar,bozulan Aile düzeni hat safhada… Zengin daha zengin,fakir ise cebelleşmeye,kömüre makarnaya Allaha şükretmeye devam ediyor.

Çözüm çözüm çözüm.Bir an önce çözüm üretilmek zorunda.Allah korusun rüzgar bir esmeye dursun.Patlamaya hazır hale sokulan bir toplum yapısını düşünün.Bunalım ve sıkıntılar’dan adeta bir bomba haline dönüşmüş insan manzaraları ürkütmüyor desem yalan olur.

Hani derler ya konuşan insan’dan değil,susan insan’dan korkmak gerek.Bu halk sindirilmeye susmaya zorlanmıştır. Konuşan yazan çizen kim varsa,vatan haini, terörist damgası vuruluyorsa,durum çok vahim demektir.

Bir an önce normelleşmek zorundayız.Normelleşmeye farklı gözle bakanlar,bırakın düzelmeyi meselenin gündeme taşınmasından dahi rahatsız oluyorlar.Bu şartlarda işimiz çok zor.İnsanlarla adeta alay ediliyor.Aclık sefalet işsizlik,dram diz boyu.Her gün değişik gündemlerle insanlar uyutulmaya çalışılıyor.

İnsanların derdi,her gün siyasi ittifak meselesini dinlemek değildir. işsizliğe,ekonomik sıkıntılara,aclığa çözüm bulmak zorundasınız.Yanlış giden gidişata dur demek zorundasınız. Dinleyin kardeşim dinleyin,vatandaşı halkı dinleyin.Öyle göstermelik görüşmelerle  sorunlar çözülemez.Halkın içerisinde olmayanlar,halkın sorunlarını elbette gerçekten bilemez.

Yok öyle şey ! Her şey görmek istediğiniz gibi güllük gülistanlık değildir.İnsanlar ac,insanlar sefil,işsizlik alabildiğince almış başını gidiyor.Ne yazık'ki bu ülkede çöplüklerden,sabahın erken saatlerinde ekmek toplayan insanlar var bu ülkede.O nedenle iktidara muhalefete sesleniyorum.Halkın içine inin,alanlara inin.Sokakta vatandaşın derdini bilmeyenler,vatandaşın halinden anlayamaz.Semt pazarlarında,pazarcının dökmüş olduğu sebze meyve tanecikleri toplayanlar var bu ülkede,mecbur kalmayan bir insan gidip onu yapamaz.Bunları biliyormusunuz?Aclık sefalaet işsizlik diz boyu.Olanları haykırınca,yok terörist yok vatan haini,damgası hemen hazır.

Büyük üstat Nazımın dediği gibi,vatan haini sizin banka cüzdanlarınız,çek defterlerinizdir.

Anadolu halkı her gelen şehidine kan ağlıyor.Ocaklara ateş düşüyor.Analar babalar bacılar çocuklar feryat ediyor.Savaşın her türlüsü kötüdür.Kandan medet uman emperyalist güçler kaos yaratarak,silah satmaya ellerini ovuşturmaya devam ediyor.O güçlerin işi sömürmek ve sömürü alanı yaratarak kendi çıkarlarını korumaktır.Pekii bize ne oluyor.Atılan her bomba,her kurşun mazlum halkın sofrasından çalınan aşı ekmegi ve halkın perişanlığıyla beraber,ülke ekonomisine vurulan büyük bir darbedir.

Oysa ne demişti,Mustafa Kemal Atatürk”Yurtta sulh,cihanda sulh”Barış halk için insan içindir.Ülkede yaşantısıyla insani olarak,mutlu olmayanlar,sevgiyle barışık olmayanlar,halkın derdinden acısından ızdırabından ne anlar.Düşünün bir ülkede % 10 bir kesim,%90 kesime hükmediyorsa,sorunun asıl temeli burada yatıyor.Hani deriz ya milli dagılım milli dağılım diye.

Sosyal adalet ve barış çok önemlidir.Barış nasıl sağlanır?Hak hukuk adaleti gerçek anlamda uygulamakla sağlanır.Burada zengin fakir edebiyatı yapmak istemiyorum.Adil paylaşım,adil davranış,sağlıklı ekonomi,adil iş imkanı,halka tarafsız yaklaşım bir iktidar için güzellikleri beraberinde getirir.Yoksa insanları işsizliğe mahkum ederseniz,borazan medya gücüyle korku imparatorluğu yaratılarak,sus yoksa terörist ,vatan haini olursun algısıyla,susmaya zorlanan bir yaşam içerisinde,pembe dünyayı kurgulamak sanırım yanlış olur.

Kalın sağlıcakla bir sonra’ki yazıda www.ilkgunhaber.com ve Bizim Adana Gazetesinde görüşmek dileğiyle….


recep tayyip erdoğan
sanalbasin.com üyesidir